wrz 06, 2023

Łukasz Mróz

Działalność firmy geotechnicznej – Łukasz Dziadoń #229

W tej rozmowie coś dla siebie znajdzie każdy uczestnik procesu inwestycyjnego.

Podwykonawcy będą mieli okazję sprawdzić czy mają podobną optykę na swoją rolę i specyficzne wyzwania przy udziale w budowie.

Inwestorzy dostają wgląd w to na ile realistyczne jest oczekiwanie, że przed wbiciem pierwszej łopaty zidentyfikowane zostanie 100% robót „w gruncie”, a co za tym idzie, że możliwe w ogóle jest sztywne zakreślenie budżetu projektu.

Wykonawców zainteresuje pewnie wątek karania profesjonalistów za dobre know-how, czyli bolączka pt. „Jestem w stanie lepiej rozpoznać zadanie = proponuję wyższą, ale bardziej realną cenę = nie zostaję wybrany do wykonania robót”.

Ze swojej strony mogę szczerze podziękować Łukaszowi Dziadoniowi, Dyrektorowi Oddziału Południe w Keller Polska za merytoryczną i przede wszystkim bardzo otwartą rozmowę. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że dzięki temu jest to jeden z najciekawszych odcinków, jakie miałem okazję nagrać.

Aha, żebyśmy nie wyszli na malkontentów, którzy przez czas odpowiadający meczowi piłkarskiemu utyskują na to na czym ten budowlany świat stoi: w ocenie mojego rozmówcy nie jest wcale tak, że trawa jest pod tym względem w sąsiednich krajach jakoś szczególnie bardziej zielona.

Łukasz Mróz

Od wielu lat swoją wiedzą na temat prawnej strony kontraktów budowlanych dzielę się online jako pisząc teksty, nagrywając podcasty i wideo.

Napisz komentarz

Sprawdź także