maj 29, 2024

Łukasz Mróz

Prawnicy na dywaniku vol. 1 #261

Zapraszam do nowego cyklu odcinków podcastu – „Prawnicy na dywaniku”.

Siadamy z moją wspólniczką na dywanie w kancelarii i odpowiadamy na pytania dotyczące kontraktów budowlanych, które dostałem w social media.

Pytania, na które udzielaliśmy odpowiedzi w pierwszym odcinku:

Odstąpienie od umowy przez podwykonawcę przez brak zapłaty od generalnego wykonawcy

Czy można zejść z budowy będąc podwykonawca Generalnego od SSZ w przypadku gdy zleceniodawca spóźnia się z płatnościami bez żadnych konsekwencji ?:)

Michał

Odstąpienie od umowy o zamówienie publiczne

Kwestia opcji wyjscia z umowy – jakie sa podst zerwania przez wykonawce (odstapienia) z winy zampuba (zaznaczam ze w ramach pzp) – jakie przeslanki musza zajsx by myslec o takim sxenariuszu (ok ogollnie „brak wspolpracy”…ale konkret?)….co z platnoscia z utracone korzysci i/lub dotychczas zaawansowanie…

Łukasz

Usterka vs wada

Co to jest usterka?

Piotr

Normalizacja umowy o inwestycję publiczną

Jak przekonać zamawiającego do płatności co miesiąc, zmiany wymogów odnośnie do dokumentacji powykonawczej, załączników do faktur. Generalnie jak lekko odformalizować wymagania, które są już do absurdu wyżyłowane.

Łukasz

Łukasz Mróz

Od wielu lat swoją wiedzą na temat prawnej strony kontraktów budowlanych dzielę się online jako pisząc teksty, nagrywając podcasty i wideo.

1 Komentarze

  1. Czy art. 491 pkt 1 można zastosować do Karty Gwarancyjnej? Gdzie Wykonawca (jako zlecający) nie wywiązał się z obowiązku wezwania podwykonawcy (gwaranta) na komisyjny przegląd i nie dostarczył protokołu przeglądu a wysłał na podstawie tego wezwanie do usunięcia wad, tym bardziej na nieprawidłowy adres? Co więcej, po wysłaniu odpowiedzi do Wykonawcy (zlecającego) aby dostarczył protokół przeglądu, on nie odpisał do dzis (minęło 39 dni).

Napisz komentarz

Sprawdź także