lip 25, 2022

Łukasz Mróz

Mariusz Szmyd – Realia pracy firmy projektowej w Polsce #173

Moim gościem w tym odcinku jest Pan Mariusz Szmyd, Dyrektor Operacyjny SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce. Sądzę, że ta firma nie wymaga przedstawiania słuchaczom podcastu. To jeden z wiodących graczy w kraju, jeżeli chodzi o szeroko pojmowane doradztwo i nadzór w zakresie inwestycji budowlanych. 

Z Panem Mariuszem rozmawiamy o realiach pracy firmy projektowej nad Wisłą. 36 lat doświadczenia w budownictwie dało mojemu rozmówcy bardzo dużo wiedzy na temat tych realiów. A ponieważ Safesz ma w swoim portfolio projekty z różnych gałęzi budownictwa, o różnej skali i realizowanych z różnymi inwestorami mogliśmy porozmawiać przekrojowo o tym, z czym borykają się projektanci przy realizacji rodzimych inwestycji. 

Rozmowa obfituje w złote samorodki bardziej niż rzeki w Kalifornii przed rozpoczęciem gorączki złota. Wątki, które mnie wydały się szczególnie interesujące to 

  • skomplikowany (a momentami nawet toksyczny) związek projektant – administracja publiczna, 
  • bolączki w zakresie ujęcia w umowie kwestii tak podstawowej jak to co w ogóle chce zlecić projektantowi zamawiający,
  • praktyka w zakresie jakości badań prowadzonych na potrzeby projektowania.

Łukasz Mróz

Od wielu lat swoją wiedzą na temat prawnej strony kontraktów budowlanych dzielę się online jako pisząc teksty, nagrywając podcasty i wideo.

Napisz komentarz

Sprawdź także