maj 17, 2022

Łukasz Mróz

Kobiety w budownictwie – spotkanie online

Jaką rolę mają do odegrania kobiety w budownictwie?

Sala konferencyjna wypełniona facetami, którzy nieustępliwie negocjują warunki kontraktu. Biuro firmy budowlanej, w którym w poszczególnych gabinetach z tabliczką „Członek Zarządu” za biurkami widać kolejne krawaty. Plac budowy, na którym męskie toalety obładowane są nieporównywalnie większym ruchem, niż ich damskie odpowiedniki.

Patrząc na budownictwo z boku można odnieść wrażenie, że za hymn mogłoby posłużyć mu „It’s Man’s Man’s World” Jamesa Browna. Gdzie więc w tej układance znajduje się miejsce kobiet?

O tym porozmawiamy z panią Agnieszką Gawryluk oraz panią Dagmarą Sobolewską. Obie pracują w Erbud S.A. Pierwsza jako Kierownik Kontraktu, druga jako Dyrektor Pionu HR i Prokurent.Ale to nie jedyne kobiety, które wezmą udział w dyskusji. W trakcie spotkania będziesz mogła zadzwonić „do studia” i podzielić się swoimi przemyśleniami.

Dziewczynki czytają „Klara buduje””

FOT. MARCIN KLABAN

Impulsem do organizacji eventu była książka „Klara buduje” wydana przez Erbud. Książka, którą firma chce pokazać dziewczynkom, że świat budownictwa jak najbardziej może zostać ich światem.

Więcej informacji o książce znajdziesz tutaj – https://fundacjaerbud.pl/klara-buduje

A pod tym linkiem możesz posłuchać recenzji książki wydanej przez najfajniejszą dziewczynkę, jaką znam, moją córkę Julię – https://prawniknabudowie.com/julia-czyta-klara-buduje/

Dla uczestników spotkania przygotowaliśmy 5 egzemplarzy książki – 4 po polsku i 1 po ukraińsku. Żeby zgarnąć jedną z nich wystarczy, że podzielisz się obrazkiem pt. „Dziewczyny na budowie”, narysowanym przez swoje dziecko. Zdjęcie pracy możesz wrzucić w komentarzu tutaj albo wysłać na biuro@kancelariamroz.pl

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2022 r., o godz. 18.30.Transmisja dostępna będzie:
Na Facebooku – strona Prawnik na budowie
Na LinkedIn – profil Łukasz Mróz
Na YouTube – konto Prawnik na budowie

Łukasz Mróz

Od wielu lat swoją wiedzą na temat prawnej strony kontraktów budowlanych dzielę się online jako pisząc teksty, nagrywając podcasty i wideo.

Napisz komentarz

Sprawdź także